0,00 zł
dezynfekcja-klimatyzacji-szczecin

Dezynfekcja klimatyzacji Szczecin

Firma WENTSYSTEM świadczy profesjonalne usługi dezynfekcji klimatyzacji i innych urządzeń kontroli powietrza. Każdy taki sprzęt wymaga cyklicznej konserwacji.


W szczególności ważne to jest w okresie wzmożonej aktywności wirusów i bakterii. To właśnie zaniedbana klimatyzacja może być przyczyną rozprzestrzeniania się chorób.


Dezynfekcja klimatyzacji polega na dokładnym oczyszczeniu urządzenia za pomocą specjalistycznych preparatów z certyfikatami skuteczności bakterio- i wirusobójczej. Czyszczenie klimatyzacji powinno być wykonane przez specjalistów, dlatego warto zamówić usługę serwisową i nie próbować robić jej na własną rękę.


Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji to nasza dodatkowa usługa świadczona przez serwis klimatyzacji. Dezynfekcja klimatyzacji w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim od lat świadczona jest przez naszych doświadczonych serwisantów.

Wizja lokalna, dobór urządzeń, wykonanie oferty z wyceną to usługi całkowicie darmowe.

Biuro obsługi klienta
Pn-pt: 8:00-16:00
Kontakt do specjalistów:

Przejdź do formularza kontaktowego

Dlaczego dezynfekcja klimatyzacji i wentylacji jest tak ważna?

Czyszczenie klimatyzacji zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów, grzybów i pleśni, które są niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie ważne jest to w zakładach pracy, miejscach typu open office, większych skupiskach ludzi. Każdy pracodawca jest zobligowany przez prawo do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.


Ze względu na to, że klimatyzacja i wentylacja może być siedliskiem wielu groźnych chorób, dezynfekcję klimatyzacji należy przeprowadzać regularnie. Również czyszczenie domowej klimatyzacji zalecane jest niekomercyjnym użytkownikom. Koniecznie upewnij się, że serwis czyszczenia klimatyzacji zaopatrzony jest w preparaty biobójcze.


Pamiętaj, że już kilka tygodni wystarczy, żeby wydajność urządzeń i układów klimatyzacyjnych zaczęła spadać. Dzieje się tak za sprawą blokowania przestrzeni między przewodami przez drobinki pyłków, kurzu czy sierści. Gdy szybkość przepływu powietrza spada, osłabia się działanie czynnika chłodzącego. Skutkiem ubocznym jest również tworzenie się wewnątrz urządzenia środowiska do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Tej sytuacji skutecznie zapobiega regularne czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji.

klimatyzacja-w-biurze-dezynfekcja

Jakie urządzenia dezynfekować?

Dezynfekcja powinna być stałym elementem usługi serwisowej, jeśli jesteś posiadaczem urządzeń takich jak:


  • klimatyzatory każdego typu: jednostki wewnętrzne ścienne, kasetonowe, podłogowe,
  • centrale wentylacyjne i wymienniki ciepła w centralach,
  • urządzenia przenośne z wymiennikiem ciepła, np. klimatyzatory przenośne, osuszacze.

Należy pamiętać, że zwykłe czyszczenie klimatyzacji w ramach przeglądu nie zawiera usługi dezynfekcji. Jest to usługa świadczona dodatkowo.

dezynfekcja-klimatyzacji-dom

W jakich miejscach należy szczególnie dezynfekować klimatyzację?

Wzmożona częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji polecana jest w przypadku takich miejsc jak:


  • placówki służby zdrowia (szpitale, przychodnie, sanatoria),
  • laboratoria naukowe i przemysłowe (produkcja leków i kosmetyków),
  • instytucje opiekuńcze i oświatowe (żłobki, przedszkola, szkoły),
  • miejsca produkcji spożywczej i przetwarzania żywności (gastronomia, hotelarstwo),
  • biura i urzędy.

Pamiętaj, że konieczność zachowania czystości przewodów wentylacyjnych reguluje norma PN-EN 15780, która określa dopuszczalny poziom ich zanieczyszczenia. Za dbałość o stan elementów odpowiada właściciel lub administrator obiektu.

klimatyzacja-scienna-w-domu

Preparaty do czyszczenia klimatyzacji

Korzystamy jedynie ze sprawdzonych środków. Preparaty biobójcze do dezynfekcji powierzchni użytkowych i przewodów wentylacyjnych Nanoclean to jedne z podstawowych narzędzi naszej pracy. Dlaczego warto im zaufać? Jako jedne z nielicznych posiadają certyfikaty wirusobójcze, bakteriobójcze i chronią przed chorobami zakaźnymi oraz innymi dolegliwościami.


Nanoclean to seria profesjonalnych, opartych o rewolucyjną technologię korzystającą z rozwiązań biobójczych - dlatego właśnie są tak skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla człowieka i środowiska. Preparat ten gwarantuje, że nanocząstki skutecznie przetransportują antyseptyczne właściwości aktywnych komponentów do wnętrza urządzenia, docierając nawet do najbardziej odległych podzespołów. Nie tylko eliminują brud, ale również usuwają wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. Dzięki temu nie tylko czyści, ale i skutecznie dezynfekuje i likwiduje groźne dla zdrowia mikroorganizmy.

nanoclean-dezynfekcja-plyn
stawka-vat
Niższa stawka VAT 8% dla montażu klimatyzacji
Dotyczy osób fizycznych, którzy kupują urządzenie razem z usługą montażu na cele prywatne
ikona-dezynfekcja
Skuteczna dezynfekcja jednostek
Stosujemy profesjonalne preparaty chemiczne do czyszczenia klimatyzatorów - wysoka wydajność i skuteczność
kompleksowe-uslugi
Świadczymy kompleksowe usługi
Oferujemy czyszczenie i dezynfekcję zarówno niewielkich jednostek, jak i dużych układów klimatyzacyjnych
obszar-dzialania-szczecin
Obszar działania - Szczecin i okolice
Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia wizyty serwisowej - obsługujemy Szczecin oraz okoliczne miejscowości w regionie

17-letnia obecność w branży!

Już od 2007 roku oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji. Na przestrzeni lat zebraliśmy niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, którą wykorzystujemy w codziennej pracy.

Gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług. Zarówno przygotowanie oferty, jak i finalny montaż jest przeprowadzany przez osoby doświadczone i wykwalifikowane.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy wyjaśnią wątpliwości i pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania.pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel