- Pochłaniacz wilgoci Osuszacz powietrza Adler AD 7917 osuszacze pochłaniacz wilgoci pochłaniacze wilgoci
Przy standardowej wysokości 2,7 m
Osuszacz powietrza Adler AD 7917
Charakterystyka osuszacza AD 7917
Stosowany regularnie zmniejsza ryzyko pojawienia się na ścianach mających negatywny wpływ na zdrowie pleśni i grzybów. Urządzenie jest obsługiwane jednym przyciskiem, co czyni je dziecinnie prostym w codziennym użytkowaniu. Gdy wbudowany zbiornik napełni się wodą, urządzenie wyłączy się automatycznie zatem nie ma ryzyka zalania pomieszczenia. Duża wydajność dzięki zastosowaniu kompresora pozwala na pochłonięcie z powietrza do 10 litrów wody w ciągu doby. Osuszacz ma estetyczny wygląd, stosunkowo niewielkie rozmiary i kółka uławiające transport. Dzięki zastosowaniu dwóch filtrów (pyłkowy i węglowy) urządzenie osuszając pomieszczenie jednocześnie oczyszcza powietrze. Produkt przeznaczony do pomieszczeń o kubaturze do 60m3 i temperaturze 5-32°C. W produkcji zastosowano przyjezdny dla środowiska czynnik chłodzący R290. Urządzenie może pracować również w trybie ciągłym dzięki odprowadzania wody wężykiem bezpośrednio do kanalizacji zamiast do wbudowanego zbiornika.
Najważniejsze zalety
- Kompresorowy osuszacz powietrza
- Wydajność osuszenia (32°C/80%RH) - 10 litrów / 24 godz.
- Zalecana kubatura pomieszczenia do osuszania 60m3
- Przepływ powietrza 120m3 / godz.
- Łatwa obsługa - 1 prędkość wentylatora
- Zbiornik na wodę 2,2 l
- Funkcja ciągłego odprowadzania wilgoci
- Funkcja odszraniania
- Funkcja oczyszczania powietrza przez filtr PP i filtr z węglem aktywnym
- Zakres temperatury pracy 5-32°C
- Lampka kontrolna pełnego zbiornika wody
- Wąż spustowy w zestawie
- Czynnik chłodniczy R290/35g
- Poziom hałasu <45dB(A)
- Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 280 x 240 x 480 mm (z kółkami)
- Waga netto 9,5kg
- Pobór mocy 200W
- Maksymalny pobór mocy 245W
- Zasilanie 220–240V ~50Hz
Skutki nadmiaru wilgoci i zaparowanych okien
Wysoki poziom wilgotności powoduje wiele niekorzystnych sytuacji, które mają wpływ na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Mogą one bardzo źle wpływać na komfort przebywania w domu. Najbardziej szkodliwe skutki wilgoci i zaparowanych okien to:
- powstawanie pleśni na ścianach wokół okien,
- brzydkie, mokre okna (brak odpowiedniej widoczności),
- nieprzyjemny zapach w domu,
- choroby dróg oddechowych, migrena,
- słabsza koncentracja, rozkojarzenie,
- uszkodzenie konstrukcji budynku i wyposażenia domu.
Wilgoć na ścianie – na pomoc przychodzą osuszacze powietrza
Doskonałym rozwiązaniem eliminującym problem parujących okien są osuszacze powietrza. Utrzymują one wilgotność w pomieszczeniu na poziomie od 40 do 60% - jest to optymalny wskaźnik poziomu wilgotności dla człowieka. Odpowiednia jakość powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia. Wiele modeli osuszaczy umożliwia zaprogramowanie pracy, a nawet możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.
Elektryczne osuszacze powietrza są bardzo wydajne, a ich praca znacząco różni się od tanich w zakupie pochłaniaczy wilgoci w formie granulatu czy tabletek. Warto zaznaczyć również, że osuszacze pracują w pełni automatycznie - w przypadku osiągnięcia wskazanego poziomu wilgotności wyłączą się, aby zminimalizować zużycie energii. Z kolei gdy poziom wilgoci wzrośnie, automatycznie wznowią swoją pracę. Pozwala to na bieżąco kontrolować poziom wilgotności.