0,00 zł

Chłodzenie i wentylacja w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych

2017-02-06
Chłodzenie i wentylacja w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych

Do klimatyzacji w budynkach przemysłowych, warsztatach, sklepach, biurach, a nawet w mieszkaniach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W upalne dni pomaga znosić niedogodności wysokiej temperatury i podnosi nasz komfort pracy i odpoczynku. Przez ostatnie kilka lat rynek klimatyzatorów bardzo się rozwinął, a klientom proponuje się coraz to nowsze rozwiązania. Wśród bardzo różnorodnej oferty wzrasta zainteresowanie klimatyzerami ewaporacyjnymi, które z roku na rok zyskują coraz więcej użytkowników. Firma MASTER może się poszczycić sporymi sukcesami w tym zakresie, a jej obecna oferta została w pełni dostosowana do odbiorców z sektora produkcyjnego i usługowego.Dlaczego klimatyzery ewaporacyjne?


Zalety klimatyzatorów ewaporacyjnych:


    ✓ Niskie koszty eksploatacji


    ✓ Łatwe i tanie w instalacji


    ✓ Czyste i świeże powietrze


    ✓ Bezpieczne dla zdrowia i środowiska


    ✓ Utrzymują odpowiedni poziom wilgotności

Rodzaje klimatyzerów ewaporacyjnych MASTER

Klimatyzery ewaporacyjne możemy podzielić na dwa rodzaje: przenośne i stacjonarne. Te pierwsze doskonale sprawdzą się jako rozwiązanie tymczasowe na letnie miesiące w warsztatach, magazynach, centrach handlowych czy restauracjach. Są proste w obsłudze i łatwe w transporcie oraz nie wymagają skomplikowanej instalacji. Można je zastosować w dowolnym miejscu, a w ofercie MASTER dostępnych jest kilka modeli o różnej wydajności. Te największe o przepływie powietrza 20 000 m3/h mogą chłodzić pomieszczenia o powierzchni nawet do 210 m2.

MASTER CCX 2.5 – idealny do mniejszych pomieszczeń, kompaktowa obudowa, cicha praca, jonizator.

MASTER CCX 2.5
MASTER BC 60

MASTER BC 60 – charakteryzujący się dużym przepływem powietrza, oczyszcza powietrze z kurzu i zanieczyszczeń, koła ułatwiają transport.

MASTER BC 180 – polecany do większych obiektów, regulowana prędkość, automatyczny dopływ wody, zbiornik wody 100 l .

MASTER BC 180
MASTER BC 340

MASTER BC 340 – największy z klimatyzerów Master – przepływ powietrza 20 000 m3/h, łatwy w obsłudze i konserwacji, zbiornik wody 200 l, obudowa odporna na korozję.

Stacjonarne klimatyzery ewaporacyjne MASTER to z kolei rozwiązanie dedykowane większym obiektom, jak hale produkcyjne i magazynowe, namioty wystawiennicze czy budynki inwentarskie. Kiedy temperatura otoczenia wzrasta, to dodatkowe ciepło generowane przez pracę maszyn i trwające procesy szybko staje się trudne do zniesienia. Wówczas dostarczenie świeżego powietrza jest konieczne, aby uniknąć spadku wydajności i wypadków wśród pracowników.

Dzięki klimatyzerom MASTER do wnętrza budynku zasysane jest w 100% czyste powietrze. Po nawilżeniu i oczyszczeniu zostaje ono rozproszone wewnątrz przez dyfuzory, a wszelkie zanieczyszczenia nie podlegają recyrkulacji. Podczas pracy klimatyzerów ewaporacyjnych drzwi i okna mogą być otwarte, co zapewnia stałą wymianę świeżego powietrza. Ich instalacja jest łatwa i szybka, a co więcej do jej wykonania można wykorzystać istniejące już systemy wentylacyjne. Klimatyzery stacjonarne pozwalają schłodzić zarówno cale obiekty, jak i wydzielone strefy. Do jednego systemu klimatyzacyjnego można podłączyć do 40 jednostek, co pozwala na chłodzenie nawet bardzo dużych obiektów.

Firma MASTER posiada w swojej ofercie modele stacjonarne do wyboru: z wentylatorem osiowym oraz promieniowym, a także z wylotem powietrza od dołu, od góry lub z boku. Wszystko to sprawia, że seria klimatyzerów MASTER BCF może być dowolnie dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników.
BCF_230

BCF 230 – z wentylatorem osiowym lub promieniowym, możliwość wyboru modelu z wylotem powietrza: z boku, z góry lub z dołu, obudowa odporna na działanie promieni UV, pilot zdalnego sterowania, automatyczne czyszczenie.

A co z wentylacją?

Często systemy klimatyzacyjne są wspierane lub zastępowane przez wentylatory. Zapewniają one sprawną cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń, co zwiększa komfort pracy oraz niejednokrotnie umożliwia prawidłowe prowadzenie procesów produkcyjnych. Firma MASTER posiada w swojej ofercie profesjonalne wentylatory oraz dmuchawy o dużych przepływach powietrza.

MASTER DF 20 P
MASTER DF 20

MASTER DF 20 – przepływ powietrza 6.600 m3/h, możliwość podwieszenia, pionowa i pozioma rotacja 360°.

MASTER DF 30 P – przepływ powietrza 10.200 m3/h, wygodne koła i uchwyt umożliwiają łatwy transport i ustawienie w dowolnym miejscu, pionowa rotacja 360°.

MASTER DF 30 P
MASTER BL 6800

MASTER BL 6800 – przepływ powietrza 3.900 m3/h, wytrzymała, plastikowa obudowa, możliwość podłączenia giętkiego przewodu.

MASTER BLM 6800 – przepływ powietrza 3.900 m3/h, wytrzymała, plastikowa obudowa, możliwość podłączenia giętkiego przewodu.

MASTER BLM 6800
MASTER E60002

MASTER E60002 – przepływ powietrza 69.000 m3/h, wtrzymała konstrukcja, bezwibracyjna praca, przeznaczony do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

Pokaż więcej wpisów z Luty  2017
pixel