0,00 zł

Choroby dzieci wywołane przez smog - jak im zapobiec?

2019-01-03
Choroby dzieci wywołane przez smog - jak im zapobiec?

Na działanie smogu w szczególny sposób narażone są dzieci. Częściej oddychają one ustami i przyjmują do organizmu więcej zanieczyszczeń. Organizm dziecka jest gorzej przystosowany i mniej odporny na smog, a zarazem zagrożenia jakie za sobą niesie. Badania dowodzą, że dzieci oddychające złej jakości powietrzem znacznie częściej chorują na astmę oraz inne choroby układu oddechowego. Jeden dzień w otoczeniu smogu działa na dziecko tak, jakby wypaliło ono 4 papierosy! Co jeszcze gorsze, skutki smogu dzieci odczuwają przez całe życie. Jak chronić maluchy przed smogiem? Należy jeszcze mocniej zatroszczyć się o ich zdrowie. Ze względu na to, że 90% czasu w ciągu dnia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, doskonałym sposobem jest zakup oczyszczacza powietrza.Dlaczego dzieci są szczególnie narażone na smog?


Rewolucja przemysłowa i wzrost urbanizacji spowodowały powstanie smogu. Zjawisko to jest ogromnym problemem naszej cywilizacji. Cierpi na tym przede wszystkim zdrowie człowieka. Na niekorzystne działanie smogu narażone są zwłaszcza dzieci. Istnieje kilka najważniejszych powodów, dla których młode organizmy powinny być chronione przed smogiem w szczególny sposób:

  ✓ Dzieci częściej oddychają ustami “pochłaniając” więcej zanieczyszczeń,

  ✓ Niski wzrost dzieci to bliskość zanieczyszczeń, które gromadzą się przy gruncie (szczególnie groźne dla niemowlaków),

  ✓ Słabo rozwinięta odporność organizmu,

  ✓ Brak lub nie w pełni rozwinięta naturalna ochrona w postaci śluzu i nabłonka,

  ✓ Krótkie i wąskie drogi oddechowe powodują większe podrażnienia,

  ✓ Podczas przebywania na zewnątrz pomieszczeń, dzieci są bardziej aktywne.


Jakie choroby dzieci wywołuje smog?


Zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, smog jest bezpośrednio odpowiedzialny za wywoływanie groźnych chorób i dolegliwości. Najbardziej cierpi na tym układ oddechowy i układ krążenia. Według badań, śmierć człowieka jest spowodowana w większości przypadków chorobami tych układów. Pokazuje to dobitnie, jak wielkim zagrożeniem jest smog. Szacuje się, że w Polsce wskutek smogu średnia życia skraca się o 10-12 miesięcy, a w najbardziej zanieczyszczonych miastach problem jest jeszcze poważniejszy.

1 dzień przebywania dziecka w atmosferze smogu = wypalenie przez nie 4 papierosów.Grafika przedstawiająca wpływ smogu na organizm ludzki
 • Zakażenie dolnych i górnych dróg oddechowych,

 • Świszczący oddech,

 • Choroby płuc (zapalenia płuc, oskrzeli, większe ryzyko nowotworów),

 • Alergie, astma i POChP,

 • Problemy z pamięcią i koncentracją,

 • Choroby serca,

 • Hamowanie wzrostu,

 • Problemy psychiczne: nadpobudliwość, stany lękowe,

 • Uszkodzenia tkanki mózgowej, zaburzenia funkcji poznawczych mające wpływ na późniejsze życie.

Czy w domu jest smog i zanieczyszczone powietrze?


Wbrew pozorom, w domu i innych pomieszczeniach wcale nie panują znacznie lepsze warunki do oddychania, aniżeli na zewnątrz. Na skutek wentylacji powietrze z zewnątrz nieustannie się miesza i wymienia, przez co do środka dostają się groźne substancje. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w ciągu dnia człowiek przebywa w różnego rodzaju pomieszczeniach średnio przez 90% czasu. W przypadku dzieci jest to niemal 100% - im młodsze dziecko, tym więcej czasu spędza w domu, gdzie roi się od niebezpiecznych pyłów, bakterii oraz innych szkodliwych związków. Według badań, pierwsze 1000 dni od urodzenia dziecka to najważniejszy etap dla rozwoju mózgu, bowiem powstają wtedy kluczowe połączenia nerwowe. W tym okresie niezbędne jest czyste powietrze w całym domu, a w szczególności w pomieszczeniu dla dziecka. Warto również dodać, że mózg jest bardzo wrażliwy, zwłaszcza u niemowlaków. Jakby tego było mało, dzieci mają szybszy oddech, więc do ich płuc i całego ciała dostaje się więcej szkodliwych substancji. Ciekawy jest również fakt, że aż 74% spożywanych przez człowieka substancji w ciągu dnia to powietrze. Wystarczy spojrzeć na dane obok.

Procentowy udział substancji spożywanych przez ludzki organizm w ciągu dnia

Oczyszczacze powietrza na smog - polecane dla dzieciZe względu na to, że dzieci większość czasu przebywają w domu, to właśnie tam należy im zapewnić odpowiednie powietrze. Umożliwiają to oczyszczacze powietrza - nowoczesne urządzenia do usuwania szkodliwych substancji z powietrza. Poniżej znajdują się oczyszczacze, które idealnie nadają się do sypialni, salonu i innych pomieszczeń w domu. Co istotne, są to urządzenia bezpieczne dla dzieci.

Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G50EUW


Japońska technologia i niezawodna wydajność!


Najwyżej oceniana marka oczyszczaczy przez klientów.
Wyjątkowa technologia PlasmaCluster pozwala na skuteczne zwalczanie wirusów i bakterii rozwijających się w powietrzu, którym oddychasz Ty i Twoja rodzina. Wykorzystywana jest funkcja ION SPOT, która pozwala ustawić nawiew na konkretny obszar czy punkt. Oczyszczacz usuwa smog ze skutecznością 99,97%. Urządzenie jest polecane do domowego zastosowania, ale równie dobrze sprawdzi się w biurze, lokalu usługowym oraz innym pomieszczeniu, które nie przekracza powierzchni 40 m². Oczyszczacz wyposażono w 6 niezawodnych czujników, które nieustannie monitorują jakość powietrza i pozwalają dostosować pracę urządzenia, aby ten pobierał jak najmniej prądu.

Sprawdź cenę i dostępność!

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP EVO


Prawdziwy bestseller dla osób, które szukają skutecznego sposobu na pozbycie się smogu.

Technologia wielostopniowego oczyszczania powietrza.

Oczyszczacz Warmtec AP EVO to doskonałe połączenie wydajności i niskiej ceny. Oprócz standardowych filtrów, posiada on również jonizator oraz diody UV. Aktualną jakość powietrza można obserwować na kolorowym wyświetlaczu. W komplecie znajduje się również pilot zdalnego sterowania. Kolejnym atutem jest aż 3-letnia gwarancja.

Sprawdź cenę i dostępność!

Oczyszczacz powietrza Rotenso Ione I31W


Cicha praca + funkcja Sleep.

Wielofunkcyjne urządzenie. Poza oczyszczaniem, umożliwia nawilżanie oraz jonizację powietrza. Programator czasowy umożliwia precyzyjne ustawienie parametrów według potrzeb. 5-stopniowa filtracja pozwala usunąć groźne dla zdrowia drobnoustroje, nieprzyjemne zapachy, alergeny, sierść oraz inne zanieczyszczenia.

Sprawdź cenę i dostępność!

Oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo


Ultracichy - poziom głośności tylko 25 dB.

Elegancki i stylowy oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo jest przeznaczony do małych powierzchni. Świetnie sprawdzi się w sypialni czy ustawiony na biurku. 5-etapowy proces filtracji gwarantuje powietrze pozbawione kurzu, pyłków, sierści zwierząt i innych alergenów. Urządzenie nie tylko pozbywa się chorobotwórczych związków, bakterii, wirusów i grzybów, ale także usuwa nieprzyjemne zapachy i związki lotne. Innowacyjna technologia zapewnia skuteczne usuwanie niewielkich cząstek - nawet do 0,3 mikrona.

Sprawdź cenę i dostępność!

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP168W


Aż 7 etapów poprawy jakości powietrza!

Urządzenie posiada - 3 filtry oczyszczające powietrze: filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy.

Oczyszczacz ten jest kompleksowym urządzeniem, które szczególnie dba o zdrowie i komfort życia alergików, astmatyków, palaczy, oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu. Wieloetapowy, 7-stopniowy proces poprawy jakości powietrza usuwa kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, roztocza, smog i szkodliwe związki chemiczne ze skutecznością bliską 99,97%. Warto również dodać, że jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Jego kolejnym atutem jest estetyczny wygląd, przez co swobodnie może stać w pomieszczeniach mieszkalnych - w sypialni, salonie czy w miejscu Twojej pracy.


Sprawdź cenę i dostępność!
Zapewniamy profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze oczyszczaczy powietrza. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:


Tel. 91 887 55 18
e-mail: biuro@wentsystem.com
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019

Nowości

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W

WARMTEC
Oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W
1 659,00 zł
1 348,78 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D50EUW

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D50EUW
1 999,00 zł
1 625,20 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D60EUW

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D60EUW
2 499,00 zł
2 031,71 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D40EUW

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-D40EUW
1 499,00 zł
1 218,70 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G40EUH

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G40EUH
1 999,00 zł
1 625,20 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G50EUW

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G50EUW
2 499,00 zł
2 031,71 zł netto

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G60EUW

SHARP
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP KC-G60EUW
2 999,00 zł
2 438,21 zł netto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel