0,00 zł

Dezynfekcja ciepłem - skuteczna na wirusy i bakterie

2020-04-06
Dezynfekcja ciepłem - skuteczna na wirusy i bakterie

Prezentujemy innowacyjne nagrzewnice do dezynfekcji. Urządzenia za pomocą ciepła likwidują wirusy i bakterie. Ekspertyzy dowodzą, że wirusy w temperaturze powyżej 55 stopni zostają zabijane. Skuteczność dezynfekcji za pomocą ciepła została potwierdzona licznymi badaniami, które zostały przeprowadzone już wiele lat przed wybuchem pandemii koronawirusa. W tekście zostaną przedstawione zestawienia wskazujące, w jakich warunkach można usuwać wirusy typu SARS-COV. Zaprezentowane zostaną także nagrzewnice włoskiej marki MASTER, które tworzą zabójcze warunki dla bakterii, wirusów czy szkodników.Koronawirus może być usuwany za pomocą ciepła

Wysoka temperatura od wielu lat jest wykorzystywana do usuwania patogenów, takich jak wirusy i bakterie. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku koronawirusów, między innymi takich, jak SARS-CoV-2. Badania naukowe dowodzą, że wirus dobrze czuje się w temperaturach pokojowych oraz niższych. Aby skutecznie osłabić jego działanie, konieczna jest znacznie wyższa temperatura. To właśnie dlatego staje się tak bardzo zaraźliwy.

Warto jednak zaznaczyć, że w bardzo wysokiej temperaturze wirus może być nie tylko osłabiony, ale również skutecznie i trwale usunięty. Potwierdza to m. in. badanie jednego z chińskich instytutów zajmujących się tematyką wirusologii. Poniższa tabela wskazuje, w jakim czasie obumiera wirus poddany wysokiej temperaturze. Wniosek nasuwa się sam - wirusy są usuwane bardzo szybko w temperaturze powyżej 56°C.


koronawirus temperatura usuwania

Dlaczego ciepło jest skuteczniejsze od środków dezynfekujących?

Ciepło posiada sporą przewagę nad różnego rodzaju środkami do dezynfekcji i innymi preparatami biobójczymi. Ciepło dokładnie przenika do pomieszczenia, stając się najskuteczniejszym sposobem na dezynfekcję. Świetnie sprawdza się to w środkach transportu, miejscach publicznych, biurach czy mieszkaniach. Tradycyjne środki dezynfekujące działają wyłącznie w miejscu zastosowania. Z kolei jeśli nagrzejemy powietrze do odpowiedniej temperatury, skutecznie zdezynfekowane zostaje całe pomieszczenie.

Poniżej tabela przedstawiająca jak długo potrzeba na usunięcie różnego typu wirusów.


koronawirus temperatura usuwania

EBOOK - dezynfekcja termiczna - kliknij aby pobrać

Nagrzewnice Master EKO do dezynsekcji

Firma MASTER wprowadziła do oferty nagrzewnice elektryczne do dezynsekcji termicznej. Problem niechcianych pasożytów i owadów istnieje w wielu branżach, a pozbycie się ich za pomocą chemikaliów nie zawsze jest skuteczne. Dezynsekcja termiczna wymaga podniesienia temperatury pomieszczenia do wartości powyżej 60oC i utrzymania jej przez określony czas. Powoduje to, że szkodniki takie, jak np. pluskwy domowe czy mole giną z odwodnienia. Nagrzewnice EKO 9 o mocy 9 kW (3-fazowa) i EKO 3 o mocy 2,8 kW jako jedyne na rynku podnoszą temperaturę stopniowo, aby uniknąć efektu szoku termicznego, który mógłby spowodować uszkodzenia pomieszczenia i przedmiotów w nim się znajdujących. Specjalnie opracowana technologia zapewnia bezpieczny wzrost temperatury i skuteczną dezynsekcję nieszkodliwą dla zdrowia i środowiska. Urządzenia można stosować do dezynsekcji samochodów, kontenerów, pomieszczeń hotelowych, kuchni, magazynów z żywnością i wielu innych.
Master Eko insekty

EBOOK - zwalczanie insektów metodą termiczną

Nagrzewnica elektryczna Master EKO 3


  SKUTECZNIE NAGRZEWA POMIESZCZENIE DO 70°C

  ✓ przepływ powietrza 800 m³/h,

  zalecany do powierzchni 30 m²,

  ✓ moc grzewcza 2,8 kW,

  ✓ termostat przegrzania,

  ✓ kraj produkcji: Włochy.

ZASTOSOWANIE: Obiekty noclegowe, lokale gastronomiczne, szpitale, autobusy, pociągi, pomieszczenia rolnicze, szkoły, miejsca pracy.


nagrzewnica master eko 9


Jak działają nagrzewnice MASTER EKO?
Jesteśmy dumni, że nasza firma została autoryzowanym dystrybutorem produktów marki MASTER. W naszym sklepie internetowym dostępne są wszystkie urządzenia produkowane przez włoską markę MASTER.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej informacji na temat nagrzewnic Master EKO? Masz dodatkowe pytania na temat ich funkcjonalności, cen, dostępności? Proponujemy darmową konsultację z naszymi specjalistami pod numerem telefonu
91 887 55 18.


certyfikat wentsystem master
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2020

Nowości

Nagrzewnica elektryczna Master EKO 3

MASTER
Nagrzewnica elektryczna Master EKO 3
4 465,00 zł
3 630,08 zł netto

Nagrzewnica elektryczna Master EKO 9

MASTER
Nagrzewnica elektryczna Master EKO 9
9 900,00 zł
8 048,78 zł netto
pixel