Poszukujesz ogrzewania do domu, na budowę czy do warsztatu? Sprawdź naszą bogatą ofertę nagrzewnic powietrza!
0,00 zł

Dmuchawa gazowa – praktyczne zastosowanie

2019-01-22
Dmuchawa gazowa – praktyczne zastosowanie

Działasz w przemyśle lub branży budowlanej? Zastanawiasz się jak szybko i ekonomicznie ogrzać duże przestrzenie hali bądź warsztatu? Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem do uzyskania optymalnej temperatury w pomieszczeniach niemieszkalnych są przenośne dmuchawy gazowe nazywane również nagrzewnicami powietrza. Ich działanie jest efektywne, ponieważ w krótkim czasie dostarczą dużej ilości ciepła.Jak działa dmuchawa gazowa?


Obsługa dmuchaw gazowych nie jest skomplikowana i umożliwiają ją układy sterujące, aktywne po podpięciu do sieci elektrycznej. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi będziesz mógł kontrolować temperaturę pomieszczenia oraz temperaturę wydzielanego ciepła. Jeżeli nie masz możliwości podłączenia nagrzewnicy do instalacji elektrycznej, to nic straconego, ponieważ może być zasilana również litowymi bateriami akumulatorowymi. Dzięki temu swobodnie ogrzejesz pomieszczenie w dowolnym miejscu.

Bezproblemowa i bezpieczna obsługa dmuchawy gazowej jest możliwa dzięki technologii wykonania i przemyślanej konstrukcji. Działa na zasadzie wymiany ciepła i składa się m.in. z wentylatora, który wymusza obieg powietrza, przyłącza paliwa, dyszy, w której następuje mieszanie zimnego powietrza z gorącymi gazami spalinowymi, palnika, zapłonu piezoelektrycznego oraz czujników.


Dmuchawa gazowa z termostatem


Dmuchawa na butlę gazową działa oczywiście z wykorzystaniem gazu jakim jest propan-butan lub propan, w związku z tym zastosowano szereg systemów bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych jest zainstalowany reduktor z zaworem, który wstrzymuje przepływ gazu w przypadku uszkodzenia przewodu gazowego. Na bezpieczeństwo ma również wpływ zastosowanie w nagrzewnicy termostatu, który zabezpiecza ją przed przegrzaniem. Dmuchawa gazowa z termostatem wyłącza się w momencie, kiedy temperatura urządzenia jest wyższa niż temperatura otoczenia. Po obniżeniu temperatury, nagrzewnica załączy się ponownie.

Rodzaje dmuchaw gazowych


Wybierając sprzęt przygotowany przez renomowanych producentów masz gwarancję jakości, staranności wykonania oraz wydajności. Spośród nich możesz wybrać nagrzewnice z zapłonem manualnym – włączanym ręcznie lub elektronicznym, kiedy to zapłon, po uprzednim ustawieniu parametrów, następuje automatycznie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się dmuchawa gazowa Master oraz dmuchawa gazowa Dedra - ich wysoka jakość wykonania sprawia, że są bardzo wytrzymałe. Dobierzecie je w zależności od potrzeb np. pod kątem mocy grzewczej, wagi czy ilości przepływu powietrza. Dmuchawy marki Master oraz Dedra mają wiele zalet, poza wymienionymi powyżej, a mianowicie:

  są łatwe do przeniesienia w dowolne miejsce - posiadają wygodny uchwyt,

  ich trwały i intensywny kolor uzyskany został w wyniku malowania proszkowego, dzięki czemu są dobrze widoczne,

  posiadają solidną obudowę, która się nie nagrzewa,

  są wydajne ze względu na prawie 100% wykorzystanie paliwa.


Zasady użytkowania


Zanim zaczniesz użytkować dmuchawy grzewcze gazowe warto poznać ich kilka cech oraz zasady użytkowania: miejsce, w którym nagrzewnica ma pracować, musi być odpowiednio wentylowane, ponieważ produktem ubocznym jest para wodna, w pomieszczeniach ogrzewanych dmuchawami gazowymi nie mogą przebywać ludzie przez dłuższy czas, należy pamiętać o regularnej konserwacji oraz sprawdzaniu stanu urządzenia w tym m.in. wyglądu obudowy, szczelność czy stan przewodów.

Gdzie stosować dmuchawy gazowe?


Na pewno zadajecie sobie pytanie w jakich dokładnie miejscach nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie i czy Wy będziecie mogli z nich skorzystać. Dmuchawy gazowe przeznaczone są do nagrzewania dużych przestrzeni takich jak:

  fabryki, garaże, warsztaty, magazyny,

  place budowy – sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie nakładana jest zaprawa wapienna, która wymaga dostarczenia wilgoci,

  w rolnictwie do ogrzewania zwierząt,

  w szklarniach i przechowalniach.

Dmuchawy gazowe to praktyczne rozwiązanie - uniwersalne, bezpieczne i ekonomiczne. Dzięki dostępności modeli i szerokiemu spektrum parametrów z pewnością wybierzecie najlepszy wariant nagrzewnicy dla swojej działalności.

Najlepsze dmuchawy gazowe


1. Nagrzewnica gazowa Master BLP 17M


Wygodne urządzenie z regulacją mocy w zakresie od 10 do 16 kW. Regulacji można dokonywać za pomocą pokrętła bezpośrednio na obudowie. Nagrzewnica wyposażona jest w liczne udogodnienia, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Posiadają system chroniący silnik przed przegrzaniem. Co więcej, kompaktowa konstrukcja oraz znajdująca się na górnej części solidnej obudowy rączka, zdecydowanie ułatwia przenoszenie.


Najważniejsze parametry:


 • Moc grzewcza - 16 kW,
 • Przepływ powietrza - 300 m³/h,
 • Rodzaj paliwa - gaz propan / propan-butan,
 • Zapłon - manualny,
 • Zużycie paliwa - 1,80 l/h
 • Stopień ochrony - IP 44,
 • Obudowa - metalowa.
2. Nagrzewnica gazowa Master BLP 33ET


Nagrzewnica czołowego producenta MASTER - lidera w produkcji przenośnych nagrzewnic powietrza. Nagrzewnica gazowa MASTER BLP 33ET zapewnia stały dopływ dużych ilości ciepłego powietrza. Jest bardzo ekonomiczne w użyciu, trwała i wydajna. Dużym udogodnieniem jest możliwość regulacji mocy grzewczej. W odróżnieniu od innych zaprezentowanych nagrzewnic, model ten posiada elektroniczny zapłon.


Najważniejsze parametry:


 • Moc grzewcza - 33 kW,
 • Przepływ powietrza - 1000 m³/h,
 • Rodzaj paliwa - gaz propan / propan-butan,
 • Zapłon - elektroniczny,
 • Zużycie paliwa - 2,40 l/h
 • Stopień ochrony - IP 44,
 • Obudowa - metalowa.
3. Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9944


Nagrzewnica gazowa DED9944 jest nagrzewnicą powietrza, przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń niemieszkalnych zamkniętych, w których wymagane jest utrzymywanie temperatury na ustalonym poziomie, takich jak magazyny, warsztaty, tunele, hale produkcyjne, szklarnie czy obiektach podczas prowadzenia prac budowlanych. Nagrzewnica posiada zabezpieczenie przeciw wypływem gazu, dzięki któremu jest urządzeniem bezpiecznym w użytkowaniu.


Najważniejsze parametry:


 • Moc grzewcza - 30 kW,
 • Przepływ powietrza - 650 m³/h,
 • Rodzaj paliwa - gaz propan / propan-butan,
 • Zapłon - manualny,
 • Zużycie paliwa - 2,60 l/h
 • Stopień ochrony - IP 44,
 • Obudowa - metalowa.
4. Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9941A


Wydajna nagrzewnica przeznaczona do ogrzewania magazynów, warsztatów, garaży i innych podobnych pomieszczeń. Wyposażona jest w wentylator napędzany silnikiem elektrycznym, który wymusza przepływ powietrza i wspomaga cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a jednocześnie zwiększa ilość tlenu w komorze spalania, co podwyższa efektywność spalania gazu. W standardzie dołączony jest reduktor oraz przewód gazowy.


Najważniejsze parametry:


 • Moc grzewcza - 16,5 kW,
 • Przepływ powietrza - 500 m³/h,
 • Rodzaj paliwa - gaz propan / propan-butan,
 • Zapłon - manualny,
 • Zużycie paliwa - 1,44 l/h
 • Stopień ochrony - IP 44,
 • Obudowa - metalowa.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019

Nowości

Nagrzewnica gazowa Master BLP 17M

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 17M
699,00 zł
568,29 zł netto

Nagrzewnica gazowa Master BLP 53ET

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 53ET
2 233,00 zł
1 815,45 zł netto

Nagrzewnica gazowa Master BLP 53M

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 53M
1 669,00 zł
1 356,91 zł netto

Nagrzewnica gazowa Master BLP 103ET

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 103ET
3 929,00 zł
3 194,31 zł netto

Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M
679,00 zł
552,03 zł netto

Nagrzewnica gazowa Master BLP 27M

MASTER
Nagrzewnica gazowa Master BLP 27M
852,00 zł
692,68 zł netto

Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9944

DEDRA
Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9944
589,00 zł
478,86 zł netto

Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9941A

DEDRA
Nagrzewnica gazowa DEDRA DED9941A
375,00 zł
304,88 zł netto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel