0,00 zł

Interesujące wykorzystanie nagrzewnic powietrza

2017-10-02
Interesujące wykorzystanie nagrzewnic powietrza

Nagrzewnice włoskiej firmy MASTER zyskują coraz szersze zauwanie klinetów co można zaobserwować podczas różnorodnego rodzaju eventów. W ostatnich latach nagrzewnice powietrza brały udział między innymi w meczach siatkówki polskiej Orlen Ligi, prestiżowej imprezy motocrossowej Red Bull X-Fighters, plenerowych imprezach masowych czy podczas warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Mecz Orlen Ligi


Nowatorskich pomysłów na zastosowanie nagrzewnic elektrycznych mamy coraz więcej. Zwłaszcza nowe dmuchawy serii RS cieszą się zasłużoną i stale rosnącą popularnością. Nie bez powodu - te urządzenia są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach - metalowa obudowa, elementy grzejne ze stali nierdzewnej, odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne zapewniają bezawaryjną pracę podczas długotrwałego użytkowania. Nagrzewnice elektryczne są proste w obsłudze łatwo przenośne, nie zużywają tlenu, nie wymagają dostaw paliwa, są bezpieczne, czyste i przystosowane do pracy ciągłej. Nagrzewnice MASTER RS 30 oferują również duży przepływ powietrza dla którego nowatorskie zastosowanie można zaobserwować na filmie poniżej, natomiast w dalszej części artykułu przedstawiamy zdjęcia ciekawej instalacji urządzeń serii RS w fabryce Fiata we Włoszech.

Warta przy Grobie Nieznanego Żołnierza


Pogoda za oknem zniechęca do wychodzenia na zewnątrz nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników aktywności na świeżym powietrzu. Są jednak sytuacje które zmuszają do pozostania poza obrębami przytulnych i ogrzewanych budynków, jedną z nich jest służba przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pełnią tam wartę honorową dzień i noc, niezależnie od warunków pogodowych. Jak podają serwisy informacyjne, w obliczu ostatniej fali mrozów żołnierze postanowili po raz kolejny wykorzystać dmuchawy marki MASTER. W tym wypadku użyto dwóch nagrzewnic z odprowadzaniem spalin, które za pomocą giętkich przewodów dostarczają ciepłe i absolutnie czyste powietrze bezpośrednio przy nogach wartowników.

Przyjemne wędkowanie w chłodne nocki


Kto raz zaopatrzył się w nagrzewnicę powietrza wie, ze jest to rewelacyjnie rozwiązanie, gdy nagle zrobi się zimno i potrzebne jest tymczasowe ogrzewanie. Nowinką na rynku jest przenośna nagrzewnica gazowa na baterię MASTER BLP 17 M DC. Nie wymaga zasilania prądem elektrycznym, a jonowo-litowa bateria, w którą została wyposażona zapewnia nawet do 8 godzin ciągłej pracy. Jest to więc doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Nadmuchowe nagrzewnice powietrza są też wykorzystywane do osuszania pomieszczeń. W okresie jesienno-zimowym problemy z wilgocią w niedogrzanych budynkach gospodarczych czy piwnicach nikomu nie są obce. Pozostawiony w nich sprzęt czy wilgotne ubrania potęgują nieprzyjemną woń wilgoci i niestety sprzyjają także rozwojowi grzybów i pleśni. Stosując nagrzewnicę można szybko pozbyć się problemu i osuszyć powietrze przez podniesienie jego temperatury. Aby osuszanie było skuteczne warto zastosować także jeden z osuszaczy MASTER, który szybko odprowadzi wilgoć z pomieszczenia. Niezależnie od wybranego modelu, nagrzewnice MASTER ułatwiają codzienne zmagania z jesienno-zimowym chłodem. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, co otwiera szeroki wachlarz możliwych zastosowań. Warto o nich pamiętać, bo nie tylko skutecznie ogrzewają czy osuszają, ale są również bardzo ekonomiczne. Pamiętajmy więc, ze bez stałej instalacji grzewczej można sobie także świetnie poradzić i to niewysokim kosztem.

Red Bull X-Fighters


Organizatorzy prestiżowej imprezy motocrossowej wykorzystali nagrzewnice Master podczas przygotowań toru na Stadionie Miejskim w Poznaniu. 6 sierpnia br. odbyła się tam najbardziej znana i widowiskowa impreza motocross’u: Red Bull X-Fighters, która zgromadziła 40 tysięcy widzów z całego świata. Ze względu na deszczową pogodę panującą przez dłuższy okres tegorocznych wakacji, olbrzymitor wykonany z mieszanki gliny i piasku osuszano nagrzewnicami Master. Przygotowanie trasyprzejazdu dla zawodników FMX – Freestyle Motocross trwało 11 dni. W tym czasie zerwanomurawę stadionu i nawieziono ponad 12 tysięcy ton piasku i gliny. Formowanie toru utrudniałajednak kapryśna pogoda – opóźnieniu uległy też zaplanowane pierwsze próby przed zawodami.Stąd też zdecydowano się na zastosowanie nagrzewnic powietrza. Na stadion dostarczone zostały cztery nagrzewnice Master BV 290 o mocy 81 kW każda, które przez 5 dni pracowały przy konstrukcji toru przeszkód. Dodatkowo w pogotowiu stały 4 kolejne maszyny na wypadek intensywnych opadów deszczu. Nawieziona glina była bardzo wilgotna, dlatego trzeba było ją dodatkowo podsuszać, aby tor spełniał wszelkie wymogi organizatorów imprezy. Część toru była także celowo nawilżana, a potem suszona, aby uzyskać jego odpowiednią formę. W nocy tor był przykrywany folią w ochronie przed deszczem, a nagrzewnice dmuchały w miejscach, gdzie były największe przecieki. W ciągu dnia natomiast maszyny suszyły poszczególne fragmenty konstrukcji już bez folii. W ten sposób zapewniono odpowiedni kształt i podłoże konkursowego toru. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych tor został przygotowany na czas, a impreza odbyła się zgodnie z planem. Sam tor okazał się jednym z najciekawszych w dotychczasowej historii tej imprezy.

master na redbull
nagrzewnice na redbull

Imprezy masowe z nagrzewnicami powietrza


Ogrzewanie scen, hal sportowych czy namiotów wystawowych stanowi ogromne wyzwanie dlaorganizatorów imprez. Z reguły są to przestrzenie półotwarte lub hale słabo izolowane, o dużej iczęstej wymianie ciepłego i zimnego powietrza. Utrzymanie stałej temperatury w takichpomieszczeniach jest niezwykle trudne, a efektywność są w stanie zapewnić jedynie nagrzewnice nadmuchowe zapewniające ciągły dopływ ciepłego powietrza.

Zaletą takich nagrzewnic jest szybka i łatwa instalacja oraz gotowość do pracy praktycznie w każdym momencie. Jest do doskonałe rozwiązanie tymczasowe, szczególnie w przypadku jednorazowych lub krótkotrwałych imprez masowych, podczas których trudno stosować standardowe instalacje grzewcze. Koszty eksploatacji są także nieporównywalnie niższe, a wysoka efektywność takich urządzeń sprawia, że są obecnie najczęściej stosowanymi nagrzewnicami na imprezach plenerowych.

imprezy masowe
Pokaż więcej wpisów z Październik  2017
pixel