Temperatura - to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na prawidłowe i płynne działanie wielu gałęzi przemysłu. Utrzymanie jej na odpowiednim poziomie jest konieczne zwłaszcza w obiektach produkcyjnych oraz tam, gdzie magazynuje się zapasy, np. artykuły spożywcze. Są to zwykle obszerne hale i budynki o znacznej powierzchni, więc osiągnięcie tego celu jest zdecydowanie utrudnione. Montaż urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach przemysłowych pozwala na zachowanie wysokiej jakości przechowywanych produktów, podniesienie wydajności pracy oraz efektywności produkcji.
Jak energooszczędnie schłodzić magazyn latem?
Schłodzenie poprzez cyrkulację powietrza
Upały w okresie letnim prowadzą do nadmiernego nagrzewania się hal magazynowych. Mogą temu zaradzić destryfikatory, wśród których wymieniamy m.in. wentylatory stropowe (sufitowe) umieszczane na wysokości kilkunastu metrów. Urządzenie składa się z silnika oraz systemu łopatek o aerodynamicznym kształcie, które z łatwością mieszają duże ilości powietrza.
System chłodzenia składający się z destyfikatorów spełnia wiele zadań, należą do nich:
- wyrównanie temperatury powietrza na wszystkich poziomach pomieszczenia – od sufitu do podłogi,
- podniesienie komfortu poprzez rozproszenie nagrzanego powietrza w miejscach gdzie nie zachodzi naturalny proces wentylacji (cyrkulacja),
- niwelowanie ryzyka przekroczenia granic temperaturowych np. w okolicy maszyn, dzięki czemu nie ulegają one przegrzaniu.
Co jeszcze warto wiedzieć o destyfikatorach? Nowoczesna konstrukcja oraz systemy zabezpieczeń sprawiają, że są one niezwykle wydajne, nie zużywają tlenu, nie wytwarzają wibracji i co bardzo ważne, mogą pracować przez wiele lat.
Niezbędnym dodatkiem do wentylatora jest regulator prędkości, za pomocą którego ustawisz wydajność urządzenia dopasowaną do wielkości wnętrza hali. Istotną i praktyczną funkcjonalnością regulatora jest możliwość sterowania jednocześnie pięcioma wentylatorami.
Jak schłodzić magazyn za pomocą wentylatorów osiowych?
Mikroklimat hali magazynu w sposób energooszczędny poprawią także wentylatory osiowe, niezawodne w trudnych warunkach przemysłowych oraz będące wspomaganiem systemów chłodniczych, a także grzewczych i osuszających. Wentylatory osiowe zdają egzamin w pomieszczeniach o dużej powierzchni, ponieważ ich konstrukcja pozwala mieszać powietrze na dużych odległościach oraz nawiewać je szerokim strumieniem, który można ustawić w dowolnym kierunku.
Jak schłodzić magazyn za pomocą wentylatorów osiowych?
Mikroklimat hali magazynu w sposób energooszczędny poprawią także wentylatory osiowe, niezawodne w trudnych warunkach przemysłowych oraz będące wspomaganiem systemów chłodniczych, a także grzewczych i osuszających. Wentylatory osiowe zdają egzamin w pomieszczeniach o dużej powierzchni, ponieważ ich konstrukcja pozwala mieszać powietrze na dużych odległościach oraz nawiewać je szerokim strumieniem, który można ustawić w dowolnym kierunku.
Jak schłodzić magazyn za pomocą Bio Coolerów?
Innym ciekawym rozwiązaniem, który pozwoli osiągnąć optymalną temperaturę w magazynie, jest zastosowanie Bio Coolerów wykorzystujących chłodzenie ewaporacyjne, czyli opierające się na procesie naturalnego odparowania wody. Temperatura powietrza wydobywającego się z wentylatora jest niższa, ponieważ zostaje ono ochłodzone przez wodę pobraną ze zbiornika znajdującego się w urządzeniu. Woda w pierwszej kolejności nawilża filtr celulozowy, a następnie parując z niego ochładza powietrze wydostające się na zewnątrz.
Jakie zalety decydują o zakupie Bio Coolera? Najważniejsze z nich to:
-
✓ kompaktowa budowa,
✓ kilka trybów pracy do wyboru – regulacja prędkości,
✓ niski poziom generowanego hałasu,
✓ wygodne sterowanie za pomocą pilota,
✓ niskie straty energetyczne,
✓ zamontowany duży zbiornik na wodę, dzięki czemu praca wentylatora zostaje wydłużona,
✓ dostarczanie świeżego, chłodnego i czystego powietrza.
Ranking najpopularniejszych urządzeń do schładzania magazynu
Poniżej prezentujemy bestsellery - najbardziej popularne urządzenia, które służą do chłodzenia magazynów, hal czy fabryk.
Mocny i wytrzymały wentylator - przepływ powietrza 6300 m³/h. Do wyboru wersja z 3 i 5 łopatkami.
- regulacja kierunku strumienia powietrza w każdej osi (lewo-prawo, góra-dół),
- stabilna podstawa i wytrzymała konstrukcja,
- 3-stopniowa regulacja prędkości,
- automatyczna oscylacja.
2. Destryfikator (wentylator stropowy) MASTER E36202
Jest to jeden z najbardziej wydajnych wentylatorów sufitowych na rynku. Najważniejsze cechy tego modelu:
- możliwość zawieszenia na wysokości nawet do 14 metrów,
- możliwość pracy w trudnych warunkach przemysłowych,
- aerodynamiczny kształt umożliwiający mieszanie dużych ilości powietrza,
- bezwibracyjna praca dzięki zastosowaniu wyważonego silnika i łopatek.
3. Wentylator osiowy MASTER DF 20 P
Przepływ powietrza 6600 m³/h gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza. Wentylator ten doskonale sprawdza się do wspomagania pracy urządzeń chłodniczych, grzewczych oraz osuszających. DF 20 P przyspiesza osuszanie zawilgoconych pomieszczeń. Posiada możliwość regulowania kierunku nadmuchu powietrza. Idealny do magazynu, warsztatu, hali produkcyjnej. Największe atuty to:
- rotacja 360° w pionie i w poziomie,
- regulowany strumień nadmuchu,
- możliwość montażu na ścianie lub suficie,
- możliwość wytworzenia ruchu powietrza z dużej odległości,
- obudowa metalowa malowana proszkowo.
4. Wentylator osiowy MASTER DF 30 P
Przenośne urządzenie do zastosowania przemysłowego. Cechuje je bardzo wysoka wydajność - przepływ powietrza 10200 m³/h. Świetnie nadaje się do dużych pomieszczeń magazynowych.
Największe atuty to:
- przepływ powietrza 10200 m³/h,
- dowolny kierunek przepływu powietrza,
- antykorozyjna obudowa malowana proszkowo,
- możliwość pracy w trudnych warunkach przemysłowych,
- szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie, rolnictwie.
Wydajne chłodzenie pomieszczeń magazynowych, fabryk, zakładów pracy. Cooler (klimatyzer) MASTER CCX 4.0 stosuje się, aby ochłodzić budynki, w których z powodu wysokiej temperatury zewnętrznej lub stosowanych procesów technologicznych jest skumulowana bardzo duża ilość ciepła. Urządzenie chłodzi i dostarcza do budynku chłodne, świeże powietrze. Klimatyzator ewaporacyjny MASTER CCX 4.0 poza funkcją chłodzenia spełnia również zadania systemu wentylacyjnego.
Oto powody, dla których warto wybrać ten model:
- brak potrzeby stosowania sprężonego powietrza,
- pilot zdalnego sterowania,
- regulowana prędkość,
- duży zbiornik wody umożliwiający dłuższą pracę,
- duże koła z hamulcem umożliwiające łatwe przemieszczanie,
- szerokie zastosowanie w przemyśle,
- tryb automatycznej zmiany pozycji łopatek.
Oferujemy fachowe doradztwo przy wyborze urządzeń do chłodzenia magazynu, hali, fabryki itp. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu: