Poszukujesz ogrzewania do domu, na budowę czy do warsztatu? Sprawdź naszą bogatą ofertę nagrzewnic powietrza!
0,00 zł

Nagrzewnice elektryczne i promienniki podczerwieni

2017-01-25
Nagrzewnice elektryczne i promienniki podczerwieni

Utrzymanie właściwego tempa robót budowlanych w zimie stanowi duże wyzwanie, głównie ze względu na niskie temperatury. Skutecznym rozwiązaniem są nagrzewnice elektryczne i promienniki, które nie tylko ogrzewają pomieszczenia i ekipy remontowe, ale także wspomagają osuszanie oraz przyspieszają wiele procesów technologicznych.

W branży budowlanej polecane są nagrzewnice MASTER - profesjonalne urządzenia przystosowane do pracy w trudnych warunkach oraz odporne na uszkodzenia. Wykonane z najwyższej jakości komponentów gwarantują bezawaryjne działanie przez wiele lat.

Nagrzewnice elektryczne MASTER są szybkie i proste w instalacji. Wystarczy podłączyć je do prądu, aby rozpocząć pracę. W ofercie MASTER dostępne są modele w zakresie od 1–40 kW. Urządzenia o mniejszej mocy wykorzystywane są przez ekipy wykończeniowe np. przy pracach malarskich i tynkarskich, ogrzewają także kontenery socjalne na budowach oraz pomieszczenia w stanie surowym. Ze względu na niewielkie gabaryty są łatwe w transporcie i wygodne w użytkowaniu.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc poleca się modele trójfazowe B 18/B 30 EPR oraz RS 30/RS 40. Poza dużą wydajnością, ich ogromną zaletą jest możliwość podłączenia giętkich przewodów do rozprowadzania ciepłego powietrza. Dzięki nim bez problemu można ogrzać pomieszczenia trudnodostępne lub na wyższych kondygnacjach.

Promienniki MASTER to z kolei bardzo efektywne urządzenia, które ogrzewają konkretne obiekty lub strefy pracy za pomocą ciepła promieniowania. Nie generują ruchu powietrza, są bardzo wydajne, a emitowane ciepło dociera bez start w określone miejsce. Możemy je podzielić na olejowe i elektryczne. Te pierwsze stosuje się głównie na półotwartych przestrzeniach, do ogrzewania podczas robót drogowych i kanalizacyjnych oraz budynków w stanie surowym. Firma MASTER oferuje modele XL 61 o mocy 17 kW oraz XL 91 z dwustopniową regulacją mocy 29/43 kW. Urządzenia te można dodatkowo wyposażyć w termostat pomieszczeniowy ułatwiający kontrolę temperatury oraz spalania.

Promienniki elektryczne mają znacznie mniejszą moc niż olejowe, od 1-3 kW, dlatego częściej stosowane są przez ekipy budowlane do prac remontowo-wykończeniowych. Doskonale dogrzewają pomieszczenia oraz wspomagają osuszanie niwelując problem nadmiernej wilgoci. MASTER poleca np. modele HL 200 lub HALL 1500 ze stojakiem, które można zastosować w dowolnym miejscu lub zamontować na ścianie. Popularne w budownictwie są także promienniki TS 3A i HALL 3000.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel