Nie daj się zaskoczyć upałom - sprawdź naszą ofertę klimatyzatorów przenośnych już teraz!
0,00 zł

Osuszanie murów – jak skutecznie pozbyć się wilgoci

2019-02-05
Osuszanie murów – jak skutecznie pozbyć się wilgoci

Nadmierne nagromadzenie wilgoci w domu, piwnicy czy garażu to problem występujący bardzo często. Pojawiające się, w wyniku m.in. kondensacji pary lub różnego rodzaju usterek, plamy na ścianach, pleśń czy odchodząca farba, nie muszą spędzać Ci snu z powiek. Wyjściem z tych niekomfortowych sytuacji będzie wykorzystanie sprawdzonego sprzętu – osuszaczy powietrza.


Osuszanie murów - jak to się robi


Utrzymanie prawidłowej wilgotności we wnętrzach jest bardzo istotne, ponieważ w grę wchodzi przede wszystkim zdrowie mieszkańców. Skraplająca się woda w połączeniu z wysoką temperaturą tworzą idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni – takie zjawisko ma miejsce przede wszystkim w łazience i zdecydowanie nie jest korzystne dla zdrowia domowników. Ponadto, pojawienie się ich w pomieszczeniach wpływa negatywnie na ich estetykę – szpecące przebarwienia na ścianach czy zapach stęchlizny stanowczo nie dodaje im uroku.

Na bezinwazyjne osuszanie budynków pozwolą osuszacze powietrza. Na jakiej zasadzie działają? Wilgoć jest pobierana z powietrza i skraplana do pojemników znajdujących się w urządzeniu. Istnieje również możliwość odprowadzenia zgromadzonej wody do zlewu lub bezpośrednio do kratki ściekowej, ponieważ w wyposażeniu znajduje się przyłącze do odprowadzania wody. Do wyboru są osuszacze kondensacyjne, zaopatrzone w sprężarkowy układ chłodniczy oraz adsorpcyjne - zaopatrzone w rotor adsorpcyjny pokryty żelem krzemionkowym, do którego „przylega” wilgoć.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem osuszacza - zalety i parametry


Osuszacze powietrza to praktyczny sprzęt i oprócz oczywistej funkcji usuwania wilgoci, posiadają szereg innych zalet, oto one:

  • wbudowany higrostat utrzymuje w pomieszczeniu odpowiedni poziom wilgotności, który możesz ustawić samodzielnie,
  • są mobilne - zastosowane koła jezdne pozwolą na łatwe przemieszczenie osuszacza w dowolne miejsce, pobierają stosunkowo mało energii,
  • są wydajne, trwałe i ciche,
  • proste w obsłudze

Przed zakupem pochłaniacza wilgoci warto przyjrzeć się parametrom, aby dobrać jak najlepszy model do rodzaju pomieszczenia. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wydajność osuszania tzn. ile litrów wody jest usuwanych z powietrza w ciągu godziny. Natomiast to jak szybko zdołamy osuszyć dane miejsce zależy od wielu czynników m.in.:

  • stopnia wilgotności panującej we wnętrzu,
  • temperatury, zarówno pomieszczenia jak i murów oraz posadzek,
  • zewnętrznych warunków atmosferycznych,
  • materiałów jakie zostały wykorzystane do wykończenia.

Równie istotną właściwością jest przepływ powietrza, który zależy od tego jakiej wielkości pomieszczenie mamy zamiar osuszyć. Warto wiedzieć, że im mniejsza przestrzeń i mniej zawilgocona, tym można wybierać osuszacze o niższym poziomie przepływu powietrza. Nie można zapomnieć także o poborze mocy czyli ilości zużywanej energii elektrycznej.

Gdzie stosować osuszacze powietrza?


Jak już wspomnieliśmy urządzenia osuszające powietrze znajdują zastosowanie w domach, w miejscach o podwyższonej wilgotności, szczególnie w łazienkach. Osuszacze powietrza domowe niwelują nieprzyjemne zapachy i z pomyślnością posłużą także w garażach, piwnicach, suszarniach czy bibliotekach. Osuszacze powietrza sprawdzą się również podczas budowy czy remontu. Jednak zastosowanie tylko specjalistycznych osuszaczy budowlanych jest gwarancją sukcesu w poradzeniu sobie z tzw. „wilgocią technologiczną”. Osuszanie murów nie będzie wówczas większym problemem, a pozbycie się wilgoci pozwoli znacząco przyspieszyć wszelkie prace remontowo-budowlane.

Osuszanie tynków gipsowych z wykorzystaniem suchego i ciepłego powietrza pozwala uniknąć m.in. przebarwień na jego powierzchni oraz powstawania pęknięć. Tego typu proces jest także korzystny, jeżeli chodzi o osuszanie tynków cementowo-wapiennych. Osuszacze budowlane sprawdzą się również w pomieszczeniach przemysłowych – magazynach, halach, ale również na statkach. Są niezwykle wytrzymałe, więc idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach przemysłowych.

Spośród sprzętu do niwelowania wilgoci trzeba wymienić również osuszacze basenowe, które wykorzystamy przede wszystkim na halach basenowych, ale także w ośrodkach odnowy biologicznej, SPA czy saunach. Charakteryzują się wysoką wydajnością powietrza, co oznacza, że jego bardzo dobra cyrkulacja pozwala na równomierne osuszenie pomieszczenia, nawet w którym panuje wysoka temperatura.Oferujemy specjalistyczne doradztwo przy wyborze klimatyzatorów. Pomożemy Ci wybrać urządzenie, które skutecznie schłodzi Twoje pomieszczenie. Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 91 887 55 18 e-mail: biuro@wentsystem.com


Pokaż więcej wpisów z Luty  2019

Nowości

Osuszacz powietrza Master DH 62

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 62
7 069,00 zł
5 747,15 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 92

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 92
9 709,00 zł
7 893,50 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 26

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 26
4 999,00 zł
4 064,23 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 44

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 44
6 869,00 zł
5 584,55 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 752 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 752 P
3 839,00 zł
3 121,14 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 732 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 732 P
2 629,00 zł
2 137,40 zł netto

Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-50 PRO

Climative
Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-50 PRO
3 199,00 zł
2 600,81 zł netto

Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-90 PRO

Climative
Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-90 PRO
3 999,00 zł
3 251,22 zł netto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel