0,00 zł

Osuszanie murów – jak skutecznie pozbyć się wilgoci

2019-02-05
Osuszanie murów – jak skutecznie pozbyć się wilgoci

Nadmierne nagromadzenie wilgoci w domu, piwnicy czy garażu to problem występujący bardzo często. Pojawiające się, w wyniku m.in. kondensacji pary lub różnego rodzaju usterek, plamy na ścianach, pleśń czy odchodząca farba, nie muszą spędzać Ci snu z powiek. Wyjściem z tych niekomfortowych sytuacji będzie wykorzystanie sprawdzonego sprzętu – osuszaczy powietrza.Osuszanie murów - jak to się robi


Utrzymanie prawidłowej wilgotności we wnętrzach jest bardzo istotne, ponieważ w grę wchodzi przede wszystkim zdrowie mieszkańców. Skraplająca się woda w połączeniu z wysoką temperaturą tworzą idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni – takie zjawisko ma miejsce przede wszystkim w łazience i zdecydowanie nie jest korzystne dla zdrowia domowników. Ponadto, pojawienie się ich w pomieszczeniach wpływa negatywnie na ich estetykę – szpecące przebarwienia na ścianach czy zapach stęchlizny stanowczo nie dodaje im uroku.

Na bezinwazyjne osuszanie budynków pozwolą osuszacze powietrza. Na jakiej zasadzie działają? Wilgoć jest pobierana z powietrza i skraplana do pojemników znajdujących się w urządzeniu. Istnieje również możliwość odprowadzenia zgromadzonej wody do zlewu lub bezpośrednio do kratki ściekowej, ponieważ w wyposażeniu znajduje się przyłącze do odprowadzania wody. Do wyboru są osuszacze kondensacyjne, zaopatrzone w sprężarkowy układ chłodniczy oraz adsorpcyjne - zaopatrzone w rotor adsorpcyjny pokryty żelem krzemionkowym, do którego „przylega” wilgoć.


Na co zwrócić uwagę przed zakupem osuszacza - zalety i parametry


Osuszacze powietrza to praktyczny sprzęt i oprócz oczywistej funkcji usuwania wilgoci, posiadają szereg innych zalet, oto one:

 • wbudowany higrostat utrzymuje w pomieszczeniu odpowiedni poziom wilgotności, który możesz ustawić samodzielnie,
 • są mobilne - zastosowane koła jezdne pozwolą na łatwe przemieszczenie osuszacza w dowolne miejsce, pobierają stosunkowo mało energii,
 • są wydajne, trwałe i ciche,
 • proste w obsłudze.

Master BV 500

Przed zakupem pochłaniacza wilgoci warto przyjrzeć się parametrom, aby dobrać jak najlepszy model do rodzaju pomieszczenia. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wydajność osuszania tzn. ile litrów wody jest usuwanych z powietrza w ciągu godziny. Natomiast to jak szybko zdołamy osuszyć dane miejsce zależy od wielu czynników m.in.:

  stopnia wilgotności panującej we wnętrzu,

  temperatury, zarówno pomieszczenia jak i murów oraz posadzek,

  zewnętrznych warunków atmosferycznych,

  materiałów jakie zostały wykorzystane do wykończenia.

Równie istotną właściwością jest przepływ powietrza, który zależy od tego jakiej wielkości pomieszczenie mamy zamiar osuszyć. Warto wiedzieć, że im mniejsza przestrzeń i mniej zawilgocona, tym można wybierać osuszacze o niższym poziomie przepływu powietrza. Nie można zapomnieć także o poborze mocy czyli ilości zużywanej energii elektrycznej.


Gdzie stosować osuszacze powietrza?


Jak już wspomnieliśmy urządzenia osuszające powietrze znajdują zastosowanie w domach, w miejscach o podwyższonej wilgotności, szczególnie w łazienkach. Osuszacze powietrza domowe niwelują nieprzyjemne zapachy i z pomyślnością posłużą także w garażach, piwnicach, suszarniach czy bibliotekach. Osuszacze powietrza sprawdzą się również podczas budowy czy remontu. Jednak zastosowanie tylko specjalistycznych osuszaczy budowlanych jest gwarancją sukcesu w poradzeniu sobie z tzw. „wilgocią technologiczną”. Osuszanie murów nie będzie wówczas większym problemem, a pozbycie się wilgoci pozwoli znacząco przyspieszyć wszelkie prace remontowo-budowlane.

Osuszanie tynków gipsowych z wykorzystaniem suchego i ciepłego powietrza pozwala uniknąć m.in. przebarwień na jego powierzchni oraz powstawania pęknięć. Tego typu proces jest także korzystny, jeżeli chodzi o osuszanie tynków cementowo-wapiennych. Osuszacze budowlane sprawdzą się również w pomieszczeniach przemysłowych – magazynach, halach, ale również na statkach. Są niezwykle wytrzymałe, więc idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach przemysłowych.

Spośród sprzętu do niwelowania wilgoci trzeba wymienić również osuszacze basenowe, które wykorzystamy przede wszystkim na halach basenowych, ale także w ośrodkach odnowy biologicznej, SPA czy saunach. Charakteryzują się wysoką wydajnością powietrza, co oznacza, że jego bardzo dobra cyrkulacja pozwala na równomierne osuszenie pomieszczenia, nawet w którym panuje wysoka temperatura.
Oferujemy specjalistyczne doradztwo przy wyborze osuszaczy powietrza. Pomożemy Ci wybrać urządzenie, które skutecznie schłodzi Twoje pomieszczenie. Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 91 887 55 18
e-mail: biuro@wentsystem.com
Pokaż więcej wpisów z Luty  2019

Nowości

Osuszacz powietrza Master DH 62

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 62
6 792,00 zł
5 521,95 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 92

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 92
9 324,00 zł
7 580,49 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 26

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 26
4 849,00 zł
3 942,28 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 44

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 44
6 499,00 zł
5 283,74 zł netto
Bestseller

Osuszacz powietrza Master DH 752 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 752 P
3 676,00 zł
2 988,62 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 732 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 732 P
2 529,00 zł
2 056,10 zł netto

Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-50 PRO

Climative
Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-50 PRO
2 999,00 zł
2 438,21 zł netto

Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-90 PRO

Climative
Osuszacz powietrza budowlany Climative DH-90 PRO
3 999,00 zł
3 251,22 zł netto
pixel