0,00 zł

Osuszacz powietrza VACO 5008 - recenzja

2018-11-13
Osuszacz powietrza VACO 5008 - recenzja

Osuszacze powietrza zapobiegają powstawaniu pleśni, grzybów oraz bakterii. Są to urządzenia, które obniżają poziom wilgotności w pomieszczeniu. Dzięki nim, w domu można cieszyć się zdrowym powietrzem. Osuszacze domowe i pochłaniacze wilgoci doskonale radzą sobie również z zaparowanymi oknami. Problem zbyt dużej wilgotności w mieszkaniu nasila się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy wzrasta różnica temperatur powietrza na zewnątrz i wewnątrz mieszkania. Warto pamiętać, że optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu waha się między 40 a 60%. Zapobiega to powstawaniu niebezpiecznych mikroorganizmów, wydzielania się nieprzyjemnego zapachu oraz mokrych, zaparowanych okien. Idealnym rozwiązaniem jest domowy osuszacz powietrza.Jak uniknąć chorób w okresie jesienno-zimowym?


Męczący kaszel, drapiące gardło, zmęczenie, spadek odporności. Dziesiątki, setki złotych wydanych na lekarstwa i suplementy. Godziny stracone w kolejkach do lekarza. Chore dzieci. Masowe zwolnienia lekarskie w pracy. Brzmi znajomo? Może nie wiesz, ale prawdziwy problem leży… w Twoim domu.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się znaczącym wzrostem wilgotności. Temperatura spada, podkręcamy grzejniki i dzięki temu… tworzymy idealne środowisko dla rozwoju bakterii, wirusów i grzybów. Pierwszym widocznym znakiem zbyt wysokiej wilgotności są skropliny na oknach. Pranie schnie wiele godzin. Pojawia się grzyb na ścianie. To symptomy widoczne. Niewidoczne i o wiele bardziej niebezpieczne są natomiast zmiany w naszych organizmach. Czy wiesz, że stała ekspozycja na grzyby może przyspieszać rozwój nowotworów?

Rozwiązanie jest proste: stała kontrola wilgotności. Niewiele osób wie, jak bardzo jest ona potrzebna – higrostat, czyli czujnik wilgotności, jest mało popularnym urządzeniem w gospodarstwie domowym. Już kilka dni z osuszaczem powietrza pozwoli Ci odczuć różnicę. A w dalszej perspektywie – znacznie poprawić stan zdrowia.


Ile to kosztuje?


Choć zdrowie jest bezcenne, nie musisz się martwić – osuszacze nie są drogimi urządzeniami. Już do tysiąca złotych możesz wybrać z kilku bardzo dobrych modeli europejskich producentów osuszaczy – m.in. marki FRAL.

Jeśli zależy Ci na najbardziej wydajnym osuszaniu, polecamy inwestycję w niekwestowanego lidera branży – model VACO 5008.

Grafika - worek pieniędzy na dłoni
Osuszacz VACO

Osuszanie kondensacyjne - jak działa osuszacz powietrza?


Osuszacz kondensacyjny zbiera wilgoć z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy, co w konsekwencji powoduje skraplanie wilgoci, inaczej zwane kondensacją. W osuszaczach kondensacyjnych główne komponenty to sprężarka, wentylator, element rozprężny oraz wymienniki ciepła (skraplacz i parownik). Wentylator wymusza przepływ wilgotnego powietrza przez wymienniki ciepła. Temperatura parownika jest mniejsza niż temperatura punktu rosy powodując skraplanie się (kondensację) pary wodnej zawartej w powietrzu, na jego ściankach. Zgromadzona woda zbiera się w zbiorniku osuszacza lub odprowadzana jest za pomocą wężyka. Po przejściu przez parownik schłodzone i wysuszone powietrze przepływa przez skraplacz, gdzie zostaje ogrzane. Następnie suche powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia, z którego zostało zassane. Warto zaznaczyć, że osuszanie kondensacyjne jest zdecydowanie bardziej efektywne i ekonomiczne od osuszania przez ogrzewanie i wentylację, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia.

Osuszacz VACO

Osuszacze domowe - pochłaniacze wilgoci


Ze względu na wzrost świadomości społeczeństwa, rośnie popularność domowych osuszaczy powietrza. Panuje już powszechne przekonanie, że zbyt duży poziom wilgotności w mieszkaniu niesie za sobą przykre konsekwencje. Problem parujących szyb czy rozwijających się pleśni pojawia się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Do dużych domów przeznaczone są profesjonalne osuszacze o dużej wydajności.

Osuszacz powietrza VACO 5008


Warto pamiętać, że oprócz funkcjonalności osuszacza powietrza, istotny jest także jego wygląd. Z tego powodu warto wybrać urządzenie o odpowiedniej wydajności, które jednocześnie będzie elegancko prezentować się w domu. Istotne są także inne cechy urządzenia, np. łatwość obsługi oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak cicha praca, wygodna regulacja czy wyświetlacz. Wszystkie te zalety posiada osuszacz powietrza VACO 5008 - mocny i wydajny osuszacz powietrza.

Osuszacz VACO

Osuszacz powietrza VACO 5008


Urządzenie wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością, przez co jest przedstawiane jako najmocniejszy osuszacz powietrza na rynku. Ze względu na swoją skuteczność, jest on przeznaczony do osuszania dużych mieszkań, domów jednorodzinnych, biur, sklepów oraz innych dużych pomieszczeń.

Osuszacz VACO
Osuszacz VACO

Największe atuty osuszacza powietrza VACO 5008:


  • wysoka wydajność: skuteczne osuszanie dużych pomieszczeń, domów, biur, garaży itp.
  • rączka i obrotowe kółka: duża mobilność, możliwość wygodnej zmiany miejsca,
  • wąż wodny o długości 2 metrów - możliwość stałego odprowadzania wody,
  • higrostat - ustawienie wilgotności co 5% (w przedziale od 35% do 85%),
  • tryb automatyczny - włączanie i wyłączanie w celu utrzymania określonego poziomu wilgotności,
  • cicha praca - regulowanie prędkości wentylatora pozwala na cichą, niezauważalną pracę.

Osuszacz powietrza VACO 5008


Osuszacz powietrza VACO 5008 to nowy model wypuszczony na rynek w 2018 roku. W naszym domu pracuje już od kilku miesięcy, został zakupiony specjalnie na sezon jesienno-zimowy. Naszą uwagę zwróciła bardzo wysoka wydajność urządzenia. Doskonale sprawdza się on jako mocny, wydajny osuszacz powietrza. Kolejnym atutem, który był decydujący przy podejmowaniu decyzji o wyborze tego modelu, było zabezpieczenie przed dziećmi - panel kontrolny można zablokować, aby zapobiec przypadkowym operacjom. Kolejnym udogodnieniem jest zmywalny filtr powietrza, który eliminuje cząstki pyłu. Można go czyścić, przez co nie ma konieczności wymiany filtra. < Osuszacz domowy VACO 5008 łączy w sobie cechy nowoczesnego osuszacza powietrza. Dzięki wysokiej wydajności, jest to skuteczny i mocny osuszacz domowy. Zastosowana w nim nowoczesna technologia sprawia, że jest banalnie prosty w obsłudze, cichy i łatwo nim sterować. Wszystko to podkreśla elegancka obudowa, dzięki czemu urządzenie idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Listopad  2018

Nowości

Osuszacz powietrza VACO 5008

Vaco
Osuszacz powietrza VACO 5008
1 499,00 zł
1 218,70 zł netto
pixel