Poszukujesz ogrzewania do domu, na budowę czy do warsztatu? Sprawdź naszą bogatą ofertę nagrzewnic powietrza!
0,00 zł

Piecyki naftowe - zalety, bezpieczeństwo, jak działają?

2022-10-09
Piecyki naftowe - zalety, bezpieczeństwo, jak działają?

Piecyki naftowe to nowoczesne urządzenia grzewcze - niektóre z nich mogą być stosowane w miejscach, w których nie ma prądu. Wyróżnia się piecyki knotowe oraz piecyki elektroniczne. Nowoczesne piecyki naftowe są bardzo bezpieczne w obsłudze i posiadają szereg rozwiązań, dzięki którym bez żadnych obaw można je stosować. Piecyki knotowe i elektroniczne stosuje się w takich miejscach, jak targowiska, sklepy, hale magazynowe, a nawet biura i mieszkania. Przedstawione także zalety stosowania piecyków oraz najlepsze piecyki naftowe - na podstawie opinii klientów.
Spis treści


 1. Jak działają piecyki naftowe?
 2. Podział piecyków naftowych
 3. Zalety piecyków naftowych
 4. Ranking piecyków wg opinii klientów
 5. Czy piecyki naftowe są bezpieczne?

Jak działają piecyki naftowe?


Piecyki naftowe są zasilane naftą oczyszczoną. W odróżnieniu od znanych dawniej lamp naftowych, są to urządzenia niewydzielające zapachu oraz bardzo bezpieczne w użyciu. Mają one również niezwykle funkcjonalne zastosowanie - emitują przyjemne ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, co daje wrażenie żywego ognia. Piecyki naftowe są energooszczędne. Ich kolejną zaletą jest to, że mogą być stosowane niemal wszędzie, bowiem nie wymagają skomplikowanych podłączeń. Wymagana jest jedynie odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Wszystko to sprawia, że piecyki knotowe oraz elektroniczne można stosować do ogrzewania sklepów, targowisk, hal magazynowych, mieszkań czy garażów. Sposób działania jest uzależniony od rodzaju piecyków, który jest przedstawiony poniżej. Nowoczesne piecyki naftowe dzielą się na dwie kategorie: knotowe i elektroniczne. Piecyki naftowe knotowe posiadają tradycyjny palnik z knotem. Z kolei piecyki naftowe elektroniczne wykorzystują technologię wtrysku paliwa. Posiadają one elektroniczny laser, dzięki któremu są niezwykle wydajne i skuteczne. Piecyki naftowe mają szereg rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przed przewróceniem czy automatyczne wyłączenie.Piecyki naftowe knotowe


Piecyki z tradycyjnym knotem to urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, gdzie nie ma dostępu do zasilania prądem czy gazem. Zasilane są bateriami. Są one funkcjonalne, gdyż nie wymagają specjalnego podłączenia, a także szybko nagrzewają pomieszczenia. Dodatkowo, są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Warto również dodać, że ich obsługa jest bezpieczna. Zastosowane nowoczesne technologie w dziedzinie zabezpieczeń sprawiają, że bez żadnych obaw mogą być stosowane w każdych warunkach. Piecyki knotowe nie wymagają komina - wystarczy jedynie zwykła wentylacja. Ich kolejną zaletą jest wymienny zbiornik na paliwo. Stosowanie piecyków naftowych jest powszechne w takich miejscach, jak targowiska, hale magazynowe czy budowy.

Piecyki naftowe elektroniczne


Piecyki elektroniczne charakteryzują się dużą mocą. Ze względu na bardzo precyzyjne oraz oszczędne ogrzewanie, są stosowane nie tylko do budynków przemysłowych i usługowych, ale również do mieszkań oraz biur. Piecyki elektroniczne emitują przyjemne ciepło. Są to urządzenia wygodne, ponieważ zamiast komina, wymagają jedynie zwykłej wentylacji w pomieszczeniu. Nowoczesne piecyki elektroniczne znanych marek jak Zibro charakteryzują takie funkcje, jak inteligentne spalanie czy funkcja oszczędzania nafty. Wszystkie te pomieszczenia mogą zostać ogrzane równomiernie - piecyki naftowe bardzo precyzyjnie ogrzewają wnętrze. Podobnie jak w przypadku piecyków knotowych, piecyki elektroniczne posiadają różnego rodzaju zabezpieczenia, dzięki czemu mogą być stosowane bez żadnego ryzyka.

Zalety piecyków naftowych


Specyfika takich miejsc, jak różnego rodzaju targowiska handlowe, sklepy czy magazyny jest taka, że bardzo często nie ma tam możliwości zasilania prądem czy gazem. Nie zmienia to faktu, że pomieszczenia te wymagają ogrzewania - stałego lub czasowego. W takich przypadkach na pomoc przychodzą piecyki naftowe. Prosta instalacja oraz obsługa sprawiają, że piecyki knotowe oraz piecyki elektroniczne idealnie nadają się do ogrzewania sklepów, magazynów czy placów budowy. Piecyki naftowe osiągają dużą moc grzewczą, przez co świetnie nadają się także do ogrzewania dużych pomieszczeń.

Piecyki naftowe:


 • nie wymagają prądu (knotowe),
 • nie wymagają komina,
 • oszczędność energii,
 • bezpieczeństwo działania,
 • brak zapachu nafty,
 • duża mobilność,
 • prosta i wygodna obsługa,
 • szerokie zastosowanie (sklepy, hale, biura, mieszkania).

Piecyki naftowe
Zgodnie z opiniami naszych klientów, został sporządzony ranking najbardziej popularnych piecyków naftowych. Zostały przedstawione zarówno piecyki knotowe, jak i piecyki elektroniczne. Poszczególne modele zostały krótko scharakteryzowane z wyszczególnieniem ich największych zalet oraz miejsc, w których mogą być stosowane. Na pierwszy rzut oka widać, że najchętniej wybieranymi są piecyki naftowe Zibro.

Piecyk naftowy knotowy Zibro RS 2222


Jest to poręczne i wygodne urządzenie do dogrzewania małych i średnich pomieszczeń. Piecyk można stosować w różnych pomieszczeniach, swobodnie je przenosząc w zależności od potrzeb. Posiada filtr paliwa, który zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, które mogą przedostać się do urządzenia. Piecyk ma wymienny zbiornik na naftę, dzięki czemu łatwo i szybko uzupełnisz paliwo. Jest on bardzo bezpieczny w obsłudze - zastosowano m. in. zabezpieczenie przed przewróceniem i automatyczne wyłączanie. Jest on przeznaczony do sklepów, targowisk, hal oraz mieszkań. Piecyk nie wymaga ani komina, ani dodatkowej wentylacji. Świetnie sprawdzi się jako piecyk naftowy do pokoju.

Sprawdź cenę i dostępność!

Piecyk knotowy Zibro

Piecyk naftowy elektroniczny Zibro LC-2230


Oprócz standardowych rozwiązań dla piecyków naftowych, piecyk Zibro LC-2230 posiada nowoczesne rozwiązania, takie jak inteligentne spalanie. Funkcja Fuzzy Logic sprawia, że piec sam oblicza, kiedy musi się włączyć, żeby osiągnąć ustawioną temperaturę. Z kolei funkcja Save pozwala zaoszczędzić nawet do 8% paliwa, bowiem przy przekroczeniu o 3°C zaprogramowanej temperatury, piecyk automatycznie się wyłącza. Kolejne ułatwienie to automatyczny wentylator, który rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Piecyk jest bezpieczny w obsłudze, a dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi umożliwia stosowanie go nie tylko w pomieszczeniach usługowych oraz magazynowych, ale także w mieszkaniach.

Sprawdź cenę i dostępność!

Piecyk naftowy elektroniczny Zibro LC130

Piecyk naftowy Zibro LC 140


Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 140 wyposażony jest w szereg zaawansowanych funkcji. Posiada automatyczne wyłączanie dla bezpieczeństwa, filtr paliwa chroniący przed zanieczyszczeniami, oraz czujnik temperatury zapobiegający przegrzaniu. Zabezpieczenie przed dziećmi uniemożliwia nieautoryzowane zmiany ustawień, a mechanizm przeciw przewróceniu zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Innowacyjna funkcja Fuzzy Logic optymalizuje poziom spalania, a programator tygodniowy i funkcja Save zapewniają efektywność energetyczną. Urządzenie to jest idealne do szybkiego ogrzewania różnego rodzaju przestrzeni (do 40 m²). Świetnie sprawdza się w miejscach takich jak sklepy, namioty, domki letniskowe czy różne lokale usługowe.

Sprawdź cenę i dostępność!

Piecyk naftowy elektroniczny Zibro LC140

Piecyk naftowy elektroniczny Zibro LC150


Piecyk posiada wysoką moc grzewczą. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na ciepło, a nie ma dostępu do zasilania prądem. Piecyk jest wyposażony w elektroniczny laser. Pomimo dużej mocy, piecyk jest energooszczędny. Oprócz zastosowania szeregu zabezpieczeń, piecyk posiada funkcję booster, która pozwala bardzo szybko nagrzać pomieszczenie w przypadku dużego mrozu. Piecyk jest wyposażony w duży zbiornik na naftę o pojemności 7,6 litra. Ten model cechuje się największą mocą spośród wszystkich wymienionych piecyków, więc jest dedykowany do dużych pomieszczeń.

Sprawdź cenę i dostępność!

Piecyk naftowy elektroniczny Zibro LC150


Czy piecyki naftowe są bezpieczne?


Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się, czy korzystać z piecyków naftowych, to nie powinieneś już dłużej się wahać. Najwięcej wątpliwości budziło pytanie, czy piecyki naftowe są bezpieczne? W nowoczesnych piecykach zostały użyte takie zabezpieczenia, dzięki którym możesz je stosować wszędzie, gdzie tylko chcesz. Wymagana jest tylko podstawowa wentylacja pomieszczenia. Piecyki naftowe są energooszczędne i wydajne, a co równie ważne, niektóre z nich nie potrzebują do zasilania prądu ani gazu. Z pewnością warto stosować je zarówno do ogrzewania stałego, jak i do okresowego dogrzewania pomieszczeń.


Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami za pomocą e-maila:

Tel. 91 887 55 18 e-mail: biuro@wentsystem.com

Pokaż więcej wpisów z Październik  2022

Nowości

Piecyk naftowy Tosai / Kero 241A

KERO
Piecyk naftowy Tosai / Kero 241A
699,00 zł
568,29 zł netto

Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 130

Zibro
Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 130
1 599,00 zł
1 300,00 zł netto

Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 140

Zibro
Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 140
1 899,00 zł
1 543,90 zł netto

Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 150

Zibro
Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 150
2 269,00 zł
1 844,72 zł netto
Bestseller

Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi RS 2222

Zibro
Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi RS 2222
879,00 zł
714,63 zł netto

Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 2230

Zibro
Piecyk naftowy Zibro / Toyotomi LC 2230
1 399,00 zł
1 137,40 zł netto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel