0,00 zł

Zaparowane okna w domu - sposób na parujące szyby

2018-10-25
Zaparowane okna w domu - sposób na parujące szyby

W sezonie zimowym bardzo często zdarza się, że okna w domu są zaparowane. Ma to związek z wysokim poziomem wilgotności w mieszkaniu oraz różnicą temperatur powietrza wewnątrz i na zewnątrz. Jaki jest sposób na parujące szyby w oknach? Rozwiązaniem są osuszacze powietrza, inaczej pochłaniacze wilgoci, które usuwają nadmiar wody z powietrza. Domowe osuszacze bardzo skutecznie pochłaniają wilgoć, co skutecznie usuwa problem zaparowanych szyb w oknach. Poniżej przedstawione zostaną najpopularniejsze osuszacze powietrza - najchętniej wybierane przez klientów. Przygotowany został również specjalny kalkulator, który pomaga dobrać osuszacz powietrza dla konkretnego pomieszczenia.


Spis treści


 1. Parowanie okien w domu - dlaczego szyby parują?
 2. Zaparowane okna zimą - co zrobić?
 3. Skutki nadmiaru wilgoci i zaparowanych okien
 4. Osuszacze powietrza (pochłaniacze wilgoci) na parujące szyby
 5. Jak wybrać osuszacz - kalkulator doboru osuszacza powietrza

Parowanie okien w domu - dlaczego szyby parują?


Bardzo często zadawane jest pytanie, dlaczego szyby są zaparowane? Przyczyna tego zjawiska jest bardzo prosta. Powstawanie pary wodnej na oknach to naturalny proces, który najczęściej nie ma nic wspólnego ze złym stanem technicznym okien. Powodem parowania szyb jest zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu oraz różnica w temperaturze na zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej to zjawisko występuje nocą i nad ranem, kiedy spada temperatura poza domem. To właśnie dlatego bardzo często po przebudzeniu można zaobserwować mokre, zaparowane szyby. Z kolei wilgoć powstaje przy codziennych czynnościach, takich jak gotowanie, suszenie prania czy branie prysznica. Eliminacja wilgoci jest niezwykle istotna przy usuwaniu problemu parujących szyb.Zaparowane okna zimą - co zrobić?


Wiele osób szuka rozwiązań i sposobów na zaparowane okna w domu. Z pewnością warto dokładnie sprawdzić, czy okna mają możliwość rozszczelnienia. Jest to dobry sposób na zapewnienie odpowiedniej wentylacji w domu. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że do środka dostaje się zimno, co odbija się na zwiększonych kosztach ogrzewania. Zatem co zrobić na zaparowane okna? Należy przede wszystkim zadbać o usunięcie wilgoci z pomieszczenia. Warto ograniczyć suszenie prania w domu, a także zamykać drzwi od łazienki podczas brania prysznica. Świetnym pomysłem jest również instalacja grzejników na ścianach pod oknami, ponieważ są to najchłodniejsze ściany w pomieszczeniu.

Osuszanie
Osuszanie

Skutki nadmiaru wilgoci i zaparowanych okien


Wysoki poziom wilgotności powoduje wiele niekorzystnych sytuacji, które mają wpływ na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Mogą one bardzo źle wpływać na komfort przebywania w domu. Najbardziej szkodliwe skutki wilgoci i zaparowanych okien to:

 • powstawanie pleśni na ścianach wokół okien,
 • brzydkie, mokre okna (brak odpowiedniej widoczności),
 • nieprzyjemny zapach w domu,
 • choroby dróg oddechowych, migrena,
 • słabsza koncentracja, rozkojarzenie,
 • uszkodzenie konstrukcji budynku i wyposażenia domu.

Osuszacze powietrza (pochłaniacze wilgoci) na parujące szyby


Doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się na stałe problemu parujących szyb w oknach są osuszacze powietrza. Są to urządzenia, które usuwają wilgoć z powietrza. Pochłaniacze wilgoci utrzymują wilgotność w domu na poziomie od 40 do 60% - jest to optymalny wskaźnik poziomu wilgotności dla człowieka. Domowe osuszacze powietrza są ciche i energooszczędne. Poniżej scharakteryzowane zostały najpopularniejsze osuszacze - najwyżej oceniane i najchętniej wybierane przez Klientów.


Osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent


Lider opinii - najchętniej wybierany osuszacz powietrza wśród klientów. Urządzenie jest bardzo ciche i niezwykle skutecznie osusza powietrze - może bardzo wydajnie osuszać pomieszczenie nawet do 40 m². Posiada lampę UV, która skutecznie oczyszcza powietrze. Osuszacz może być sterowany za pomocą telefonu przez sieć Wi-Fi. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w pokoju, sypialni, salonie, łazience czy garderobie. Osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent jest wyposażony również w funkcję suszenia prania. Najkorzystniejsze rozwiązanie łączące wysoką jakość z korzystną ceną. Sprawdź cenę i dostępność!

Osuszacz powietrza Fral Dry Digit 21 LCD


Estetyczny i banalnie prosty w obsłudze osuszacz powietrza włoskiej firmy Fral. Osuszacz powietrza Fral Dry Digit to wydajne urządzenie, które skutecznie osusza powietrze (możliwość zredukowania poziomu do 35% wilgotności względnej). Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że urządzenie pracuje cicho, a jego obsługa jest bardzo prosta. Na wyświetlaczu możesz kontrolować poziom wilgotności oraz temperatury. W przypadku zapełnienia zbiornika na wodę, informuje o tym sygnał alarmowy. Osuszacz posiada kółka, jest bardzo lekki i poręczny dla domowego użytku. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość regulacji prędkości wentylatora oraz regulacji czasu pracy. Urządzenie jest przeznaczone do użytku wszędzie tam, gdzie chcesz skutecznie usuwać wilgoć - do osuszania pokoju, sypialni, kuchni, łazienki czy pralni. Sprawdź cenę i dostępność!

Osuszacz powietrza Master DH 720


Najwyższa jakość - marka Master to europejski lider w produkcji urządzeń do kontroli powietrza. Urządzenie skutecznie pracuje w pomieszczeniach do 50 m². Posiada aktywny filtr, który zapobiega powstawaniu pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów. Osuszacz jest sterowany za pomocą elektronicznego panelu. Przezroczysty zbiornik wygodnie można opróżnić - o takiej konieczności informuje alarm. Co ważne, osuszacz jest bardzo lekki, przez co swobodnie możesz go używać w różnych pomieszczeniach. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w pokoju, sypialni, salonie, łazience czy garderobie. Osuszacz powietrza Master DH 720 to wysokiej klasy urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się zdrowym powietrzem w Twoim domu. Jakość gwarantuje renomowany producent osuszaczy powietrza. Najkorzystniejsze rozwiązanie łączące wysoką jakość z korzystną ceną. Sprawdź cenę i dostępność!

Osuszacz powietrza Meaco 12L LOW


Wielofunkcyjne urządzenie, które służy zarówno do osuszania, jak i do oczyszczania powietrza. Osuszacz / oczyszczacz powietrza Meaco jest wyposażony w filtr HEPA. Kolejnym atutem jest bardzo niski pobór energii, dzięki czemu koszty zużycia prądu są praktycznie niezauważalne. W tym celu, osuszacz posiada inteligentny system sterowania, który po osiągnięciu żądanego poziomu wilgotności przejdzie w stan uśpienia i włączy się tylko wtedy, gdy znów zajdzie taka potrzeba. Urządzenie posiada wbudowany higrostat oraz panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem, dzięki któremu w prosty sposób można nim sterować. Osuszacza można swobodnie przenosić i używać w wielu pomieszczeniach - jest on bardzo lekki i posiada wygodny uchwyt. Urządzenie jest idealne do użytku w domu - do osuszania sypialni, salonu, łazienki. Sprawdź cenę i dostępność!

Osuszacz powietrza Vaco VC 3504


Wydajny i cichy osuszacz do dużych pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się w domu czy biurze. Timer umożliwia wyłączenie urządzenia po określonym czasie, co jest przydatne, na przykład, jeśli osuszacz jest używany do suszenia. Osuszacz wyposażony jest w filtr powietrza do oczyszczania cząstek pyłu z powietrza, który można prać i dlatego nie trzeba go okresowo wymieniać. Sprawdź cenę i dostępność!


Jak wybrać osuszacz - kalkulator doboru osuszacza


Poniżej znajduje się specjalnie przygotowany kalkulator, który pomoże odpowiedzieć na pytanie jak wybrać osuszacz powietrza. Jest to bardzo wygodne narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić, jak dobrać osuszacz do wielkości swojego pomieszczenia.


Kalkulator doboru osuszaczy powietrza


Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kalkulator doboru osuszaczy powietrza, aby jeszcze bardziej ułatwić Państwu dobór odpowiedniego urządzenia. Dodatkowo po przeliczeniu wymaganego przepływu powietrza zostaną zaprezentowane urządzenia spełniające wasze kryteria!


Współczynnik osuszania


 • Kontrolowanie wilgotności w pomieszczeniu.

 • Intensywne osuszanie pomieszczenia.Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami za pomocą e-maila: biuro@wentsystem.com lub telefonicznie pod numerem: 91 887 55 18. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!Pokaż więcej wpisów z Październik  2018

Nowości

Osuszacz powietrza Woods WDD80

WOODS
Osuszacz powietrza Woods WDD80
1 199,00 zł
974,80 zł netto

Osuszacz oczyszczacz powietrza Meaco 20L LOW

Meaco
Osuszacz oczyszczacz powietrza Meaco 20L LOW
1 849,00 zł
1 503,25 zł netto

Osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior

Meaco
Osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior
1 299,00 zł
1 056,10 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 720 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 720 P
1 510,00 zł
1 227,64 zł netto

Osuszacz powietrza Fral Dry Digit 21 LCD

FRAL
Osuszacz powietrza Fral Dry Digit 21 LCD
1 095,00 zł
890,24 zł netto

Osuszacz powietrza Warmtec ODT-20

WARMTEC
Osuszacz powietrza Warmtec ODT-20
1 229,00 zł
999,19 zł netto

Osuszacz powietrza Warmtec ODT-50

WARMTEC
Osuszacz powietrza Warmtec ODT-50
1 799,00 zł
1 462,60 zł netto
Bestseller

Osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent

Climative
Osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent
999,00 zł
812,20 zł netto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel